Postulaty Samorządu Uczniowskiego X LO im. KEN w Krakowie na rok 2020:

1.      Organizacja wykładu tematycznego we współpracy z Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

2.      Dążenie do modernizacji strony internetowej szkoły (z naciskiem na uwydatnienie podstrony Samorządu).

3.      Pokaz oraz zawody klas pierwszych w pierwszej pomocy we współpracy z firmą Malta.

4.      Organizacja symulacji wyborów prezydenckich (koniec kwietnia).

5.      Modernizacja sposobu sprzedaży podręczników szkolnych.

6.      Wprowadzenie bluz X LO we współpracy z firmą Rascal Industry.

7.      Organizacja konkursu na film promujący szkołę.

8.      Uatrakcyjnienie szkolnych schodów (oklejenie np. znanymi cytatami, wydarzeniami czy wyrażeniami matematycznymi).

9.      Organizacja dnia wielokulturowości.

10.  Dołączenie i aktywny udział w tzw. Gildii Samorządów.

11.  Organizacja zbiórki makulatury oraz zakrętek.

12.  Wprowadzenie do szkoły automatu z ciepłymi napojami.

13.  Organizacja konkursu wiedzy o szkole.

14.  Prowadzenie działań mających na celu ekologizację stołówki.

15.  Zwiększenie atrakcyjności szkolnych gablot z ogłoszeniami.

16.  Organizacja międzyszkolnego turnieju sportowego (na wzór zeszłorocznych zawodów z VII LO.)

17.  Utworzenie szkolnej strefy wypoczynkowej na dziedzińcu (zakup leżaków).

18.  Organizacja warsztatów nt. bezpieczeństwa z zakresu zagrożenia terrorystycznego (współpraca BOR grupa).

19.  Organizacja wieczoru filmowego.

20.  Organizacja konkursu tematycznego np. ekologiczny (nagrodą jest wyjście do miejsca związanego z tematem.

21.  Działania mające na celu wymianę tzw. koszy uniwersalnych. Zwiększenie segregacji śmieci.

22.  Kontynuacja prowadzenia szkolnej gazetki.

To nie wszystko co zrobimy, każdego dnia dzieją się ważne rzeczy, o których tutaj nie piszemy.
Naszym zadaniem jest godne reprezentowanie każdego ucznia X LO. Nie zawiedziemy was. Razem zmieniamy tą szarą rzeczywistość!

Samorząd Uczniowski X LO