Samorząd Uczniowski X LO im. KEN w Krakowie

Działamy! Inspirujemy! Organizujemy! Szukamy!

Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają... Żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał... Żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności... To nie tylko praca, ale i walka - w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości..."

Janusz Korczak (1878-1942)
pedagog, autor książek dla dzieci

Drodzy uczniowie dziesiątki!

Wasz Samorząd działa, pracuje, robi wszystko żeby umilić nasz pobyt w tej szkole. Dziękujemy za zaufanie dane w wyborach i dajemy słowo, że każdy po tym roku będzie zadowolony ze swojego wyboru 29.09.2014r. :)

Tomasz MigdułaAktualności:

Nasza szkoła brała udział w zbiórce darów dla dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej im. Jana Brzechwy oraz dla potrzebujących, bezdomnych zwierząt z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Akcje przyniosły wiele radości potrzebującym i ich opiekunom. Dziękujemy za wsparcie.

p1    p2

Naszą szkołę w czwartek 11.12.2014. odwiedzili piłkarze Wisły Kraków - Rafał Boguski, Mariusz Stępiński oraz Lucas Guedes. Wizyta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. Dziękujemy za przybycie, oczekujcie kolejnych działań SU. :)