Niedziela, 22 stycznia 2017 roku
Adresy, telefony,nasze sukcesy
Information About the 10th Liceum in Cracow
Komisja Edukacji Narodowej
Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2016 / 2017
Czyli jak do nas najwygodniej dojechać
Znani ludzie, którzy opuścili mury naszej szkoły
Kto uczy w X LO
Profile klas
Ważne daty w roku szkolnym
Zestawienie ważniejszych wydarzeń w obecnym roku szkolnym
Co nas czeka...
Regulamin rekrutacji. Informacje dla kandydatów
Informacja MEN o reformie edukacji
Zamówienia publiczne X LO w Krakowie
Administratorzy, redaktorzy...
 
▼ Dzień Otwarty Biblioteki w X LO

W dniu 5 stycznia 2017 r. zorganizowany został Dzień Otwarty Biblioteki X LO w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Wzięli w nim udział rodzice, uczniowie zaproszonego Gimnazjum Nr 4 w Krakowie i młodzież naszej szkoły pod opieką nauczycieli. Wydarzeniom towarzyszyły prezentacje nowości wydawniczych, recenzje książek oraz czytanie poezji i prozy. Goście i młodzież obejrzeli przygotowane wystawy „Szlakiem literatury współczesnej” i „Mickiewiczowski kunszt poetycki”. Artystyczne czytanie fragmentów „Pana Tadeusza” przy dźwiękach Poloneza oraz „Ptasiego radia” Juliana Tuwima wzbudziło duże zainteresowanie uczniów i rodziców.

Idea rozwoju czytelnictwa skupiała się na rozbudzaniu zainteresowań uczniów poprzez prezentację różnego rodzaju literatury, ukazywanie piękna słowa i myśli w niej zawartych. Młodzież chętnie sięgała po nowości wydawnicze, opowiadała o swoich zainteresowaniach i pasjach.

▼ Bajkowe Seminarium

Informujemy, ze w najbliszy piątek w auli szkolnej o godz. 9 odbędzie sie spotkanie z dr hab. Małgorzatą Abassy.
Zobacz program i informacje o wykładowczyni.

▼ Spotkania z Rodzicami

5 stycznia (w czwartek) zapraszamy Rodziców na zebrania.
W godzinach od 16:00 do 17:00 zapraszamy wszystkich Rodziców, w ramach Dnia Otwartego Biblioteki w X LO, do zwiedzania biblioteki szkolnej, oglądania prezentacji książek oraz programu artystycznego przygotowanego przez młodzież.

Informacja dla Rodziców klas pierwszych

Na godz. 17:00 zapraszamy do auli szkolnej na wykład organizowany przez Małopolskie Centrum Profilaktyki Uzależnień na temat "Dzieci w sieci" (możliwość indywidualnych konsultacji Rodziców ze specjalistami).
Od godz. 18:00 wywiadówki.

Informacja dla Rodziców klas drugich i trzecich

O godz. 17:00 wywiadówki.
Na godz. 18:00 zapraszamy do auli szkolnej na wykład organizowany przez Małopolskie Centrum Profilaktyki Uzależnień na temat "Dzieci w sieci" (możliwość indywidualnych konsultacji Rodziców ze specjalistami).

▼ Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W dniu 13 października 2016 roku odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych X LO. Uroczystość odbyła się w nowoczesnej auli Politechniki Krakowskiej. Wszyscy uczniowie odśpiewali hymn państwowy, a po przemówieniu Pani Dyrektor przedstawiciele klas złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Uroczystość była wspaniale przygotowana i pozostawiła niezapomniane wrażenia.

W ramach uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych i projektu „Przedstawiamy się” każda pierwsza klasa przygotowała krótką prezentację. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, zaprezentowali pokazy multimedialne, grali na instrumentach tj. gitara, pianino, saksofon, flet, skrzypce. Mogliśmy również obejrzeć fragmenty filmów z wycieczek integracyjnych. Odbywały się także krótkie przedstawienia sceniczne. Niektórzy wykazali zainteresowania geograficzno - turystyczne lub medyczne. Całość programu była bardzo ciekawa i pozwoliła uczniom lepiej się poznać, a także odkryć swoje ukryte talenty.

▼ Day by Day

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie językowym Day by Day. Konkurs polega na napisaniu w języku angielskim kartki z pamiętnika. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia na stronie http://www.glossa.pl/daybyday/konkurs-jezyka-angielskiego-day-by-day/

Magdalena Żywczak, Małgorzata Lipa

▼ Klasy patronackie
▼ Przekaż 1% podatku
▼ Tu jesteśmy
▼ Jubileusz
▼ Nasze podróże
▼ SAMORZAD UCZNIOWSKI
▼ SZKOLNY PSYCHOLOG
▼ Biblioteka szkolna
▼ Ostoja przyrody
▼ Biuletyn Informacji Publicznej
▼ Projekty, w których bierzemy udział
© 2003-2004 | Tomasz Wieszczek | X Liceum Ogólnokształcące im. KEN | ul. Wróblewskiego 8, Kraków