Sobota, 22 października 2016 roku
Adresy, telefony,nasze sukcesy
Information About the 10th Liceum in Cracow
Komisja Edukacji Narodowej
Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2016 / 2017
Czyli jak do nas najwygodniej dojechać
Znani ludzie, którzy opuścili mury naszej szkoły
Kto uczy w X LO
Profile klas
Ważne daty w roku szkolnym
Zestawienie ważniejszych wydarzeń w obecnym roku szkolnym
Co nas czeka...
Regulamin rekrutacji. Informacje dla kandydatów
Zamówienia publiczne X LO w Krakowie
Administratorzy, redaktorzy...
 
▼ Teatr Szkolny zaprasza

Zobacz plakat

▼ "Czyste powietrze w Krakowie"

Na przełomie września i października br. w klasach: 3g, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f, 1f odbyły się warsztaty edukacyjne w ramach projektu "Czyste powietrze w Krakowie".

Celem warsztatów była edukacja ekologiczna uczniów dotycząca poprawy jakości powietrza w Krakowie. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat:
- źródeł zanieczyszczeń powietrza i ich wpływu na zdrowie człowieka,
- smogu, niskiej emisji,
- jakości powietrza związanego z transportem,
- wpływu zieleni na poprawę jakości powietrza,
- odnawialnych źródeł energii.
Warsztaty odbywały się w ramach współpracy X Liceum Ogólnokształcącego z Polską Zieloną Siecią i Fundacją Otwarty Plan.

▼ Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu w naszej szkole w hallu przed aulą można było oglądać wystawę plakatów uczniowskich. Plakaty promowały zrównoważony transport, komunikację zbiorową oraz jazdę rowerem. Wystawę, pod opieką p. Katarzyny Kuszneruk-Pajorskiej, zorganizowali uczniowie klasy 2e Ola Cabała, Weronika Kowal oraz Wiktor Cholewa.

▼ Piknik z Kooperatywą Spożywczą

29 września br. grupa uczennic z klasy 3a oraz 1b pod opieką p. K. Kuszneruk-Pajorskiej uczestniczyły w Pikniku z Kooperatywą Spożywczą. Piknik organizowany był w ramach projektu "Jedz lokalnie, myśl globalnie". Celem pikniku była promocja lokalnej żywności oraz poznanie zrównoważonych rozwiązań w zakresie produkcji żywności ekologicznej. Uczestnicy pikniku: uczennice naszej szkoły (Karolina Domańska, Dorota Skoczyńska, Emilia Nowak, Aleksandra Ratajczyk, Klaudia Czekaj, Wiktoria Gawinek, Katarzyna Szubryt) oraz uczniowie III LO im. J. Kochanowskiego w Krakowie, ZSG nr 1 im. mjr. H. Sucharskiego w Krakowie i Gimnazjum nr 3 im. A. hr. Fredry w Olkuszu prezentowali rezultaty działań aktywizujących podjętych w ramach projektu "Jedz lokalnie, myśl globalnie" w celu wymiany dobrych praktyk między szkołami. Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach nt. permakultury, Kooperatywy Spożywczej oraz w warsztatach kulinarnych. W przerwach uczniowie kosztowali herbatę i kawę Fair Trade oraz wykonane z sezonowych i lokalnych produktów posiłki. Na zakończenie pikniku dokonano podsumowania oraz zorganizowano qiuz z nagrodami nawiązujący do tematyki spotkania.

▼ Rowery miejskie w X LO.

20 września br. uczniowie klasy 2e wraz z p. K.Kuszneruk-Pajorską zostali oddelegowani do UMK aby w imieniu Dyrektora X Liceum Ogólnokształcącego p. Marii Zapały odebrać promesę na 20 rowerów. Rowery, z dotychczasowego systemu rowerów miejskich KMK Bike po przeglądzie technicznym, zaopatrzone w logo X LO, zostaną przekazane przez ZIKiT naszej szkole do końca października br. Osoby chcące wypożyczyć rower proszone są o wpisywanie się na listę znajdująca się u Weroniki Kowal z klasy 2e.

▼ Klasy patronackie
▼ Przekaż 1% podatku
▼ Tu jesteśmy
▼ Jubileusz
▼ Nasze podróże
▼ SAMORZAD UCZNIOWSKI
▼ SZKOLNY PSYCHOLOG
▼ Biblioteka szkolna
▼ Ostoja przyrody
▼ Biuletyn Informacji Publicznej
▼ Projekty, w których bierzemy udział
© 2003-2004 | Tomasz Wieszczek | X Liceum Ogólnokształcące im. KEN | ul. Wróblewskiego 8, Kraków