Sobota, 30 kwietnia 2016 roku
Adresy, telefony,nasze sukcesy
Information About the 10th Liceum in Cracow
Komisja Edukacji Narodowej
Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2015 / 2016
Czyli jak do nas najwygodniej dojechać
Znani ludzie, którzy opuścili mury naszej szkoły
Kto uczy w X LO
Profile klas
Ważne daty w roku szkolnym
Zestawienie ważniejszych wydarzeń w obecnym roku szkolnym
Co nas czeka...
Regulamin rekrutacji. Informacje dla kandydatów
Zamówienia publiczne X LO w Krakowie
Administratorzy, redaktorzy...
 
▼ Sesja humanistyczna

6 kwietnia br. X Liceum Ogólnokształcące przy współpracy z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa przygotowało sesję humanistyczną, upamiętniającą 1050 rocznicę przyjęcia Chrztu przez państwo polskie, pt. Kulturowe i polityczne konsekwencje przyjęcia chrześcijaństwa przez Polskę.


Pan Prof. Stanisław Sroka wygłasza wykład inauguracyjny
 

▼ Zebrania i Dzień otwarty

21 kwietnia (w czwartek) zapraszamy Rodziców na godz. 16:30 do auli szkolnej na wykład przedstawiciela Policji pt. "Substancje psychoaktywne". Na godz. 17.00 zapraszamy na zebrania (klasy pierwsze i drugie). Od godz. 17:45 zapraszamy na Dzień Otwarty.

▼ Niezłomni

W dniu 18 marca 2016 r. w Auli X LO odbyła się kolejna sesja historyczna poświęcona żołnierzom wyklętym - niezłomnym. I już trzeci raz spotkanie poprowadził dr Marcin Chorązki z krakowskiego IPN. Gościem honorowym spotkania był Druh kapitan Władysław Zawiślak , harcerz od roku 1934, żołnierz Armii Krajowej, po wojnie represjonowany przez władze komunistyczne. Licznie zgromadzona młodzież z uwagą wysłuchała wykładu „Podziemie zbrojne w latach 1944-56”, zaś potem gość honorowy z wielkim talentem i dokładnością opowiadał o swoich dokonaniach jako harcerz i żołnierz AK w okresie okupacji. Słuchacze nagrodzili Druha kapitana długotrwałą owacją.
Spotkania historyczne zorganizował mgr Grzegorz Marczewski.

▼ Sesja historyczna

W dniu 11 marca 2016 r. w Auli X LO odbyła się sesja historyczna "Cichociemni, czy byli elitą polskiej armii?". Spotkanie poprowadził dr Teodor Gąsiorowski z krakowskiego IPN. W spotkaniu wzięli udział nadzwyczaj licznie uczniowie X LO. Temat sesji koncentrował się na historii powstania formacji Cichociemnych oraz szczegółów ich szkolenia. System szkolenia Cichociemnych jest obecnie realizowany przez jednostki specjalne.

▼ Srebro dla X LO!

W dniu 10 marca 2016 roku nasza uczennica Justyna Tomczyk (2F) zdobyła II miejsce w wojewódzkich zawodach w Narciarstwie Alpejskim zorganizowanych w Kluszkowcach. W klasyfikacji powiatów Miasto Kraków zdobyło złoto zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Uczennice szkół krakowskich zajęły 1,2 i 5 miejsce, natomiast uczniowie odpowiednio 1,2,3 i 5 miejsce.

Gratulacje dla Justyny i pozostałych uczestników!
Opiekę w trakcie zawodów sprawowała mgr Wioletta Wójcik.

▼ Klasy patronackie
▼ Przekaż 1% podatku
▼ Tu jesteśmy
▼ Jubileusz
▼ Nasze podróże
▼ SAMORZAD UCZNIOWSKI
▼ SZKOLNY PSYCHOLOG
▼ Biblioteka szkolna
▼ Ostoja przyrody
▼ Biuletyn Informacji Publicznej
▼ Projekty, w których bierzemy udział
© 2003-2004 | Tomasz Wieszczek | X Liceum Ogólnokształcące im. KEN | ul. Wróblewskiego 8, Kraków