Wtorek, 16 lipca 2019 roku

Od 24 czerwca do 16 sierpnia sekretariat uczniowski czynny we wtorki i czwartki w godzinach od 10.00 - 13.00.

▼ Informacja dla absolwentów

Wydawanie świadectw maturalnych odbędzie się w dniu 4 lipca 2019 r. w godzinach 10:00 – 12:00 w salach 19, 20. Z powodu prac remontowych prosimy o wchodzenie do szkoły bocznym wejściem (przy stołówce szkolnej).

▼ WAKACJE... WAKACJE...

19 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. W auli X LO odbyło się uroczyste spotkanie wyróżnionych uczniów z Dyrekcją, Przewodniczącą Rady Rodziców oraz całą Rada Pedagogiczną. Dziękowaliśmy prymusom za wspaniałe wyniki w nauce, z uznaniem i satysfakcją nagradzaliśmy uczniów o wysokiej frekwencji. Wyjątkowe podziękowania otrzymali uczniowie aktywnie uczestniczący w różnorodnych formach aktywności szkolnej - projektach edukacyjnych, działaniach artystycznych, zawodach sportowych i wolontariacie. W atmosferze radosnego oczekiwania na upragniony odpoczynek życzyliśmy sobie radości i spokoju na najbliższe dwa miesiące.

Do zobaczenia we wrześniu! Życzymy wspaniałych wakacji!

Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,

pragnę Państwu serdecznie podziękować za kolejny wspólny rok nauki i pracy. Rodzicom dziękuję za aktywne włączanie się w działania szkoły i owocną współpracę z nauczycielami i wychowawcami. Uczniom gratuluję uzyskanych promocji i sukcesów, które osiągnęli we wszystkich obszarach swojej aktywności. Państwu Nauczycielom dziękuję za zaangażowanie i oddanie w dydaktycznych i wychowawczych trudach. Gratuluję twórczych przedsięwzięć i projektów, sukcesów i osiągnięć uczniów oraz własnych.

Życzę wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Tamara Cieśla

dyrektor X Liceum Ogólnokształcącego

▼ Wymiana polsko - niemiecka. Wyjazd do Alzey.

W dniach 11-18 czerwca 2019 roku grupa 21 uczniów z X LO pod opieką pani Doroty Niedenthal oraz pani Wioletty Wójcik wyjechała na wymianę polsko – niemiecką do Alzey, gdzie znajduje się partnerska szkoła Staatliches Aufbaugymnasium und Landeskunstgymnasium. Grupę polską przywitała pani dyrektor Dagmar Ried oraz wicedyrektor pan Wolfgang Schwarz. Uczniowie polscy zostali oprowadzeni przez organizatora wymiany (po stronie niemieckiej) pana Stephana Höninga, który również przygotował dla nas polsko – niemiecką lekcję historii. Pan Stephan Höning, nauczyciel historii i muzyki, jest autorem projektu historyczno - muzycznego „Geschichte-in-Liedern”, który ma na celu pokazanie więzi polsko-niemieckich po powstaniu listopadowym w 1830 r. Wówczas w Niemczech powstały pieśni o Polsce „Polenlieder", które to pana Stephan Höning nam zaśpiewał.

▼ Tu jesteśmy
▼ Dla NiepodlegŁej
▼ Media o nas
▼ MChE