Czwartek, 23 października 2014 roku
Adresy, telefony,nasze sukcesy
Information About the 10th Liceum in Cracow
Komisja Edukacji Narodowej
Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2014 / 2015
Czyli jak do nas najwygodniej dojechać
Znani ludzie, którzy opuścili mury naszej szkoły
Kto uczy w X LO
Profile klas
Ważne daty w roku szkolnym
Zestawienie ważniejszych wydarzeń w obecnym roku szkolnym
Co nas czeka...
Regulamin rekrutacji. Informacje dla kandydatów
Administratorzy, redaktorzy...
Zamówienia publiczne X LO w Krakowie
Administratorzy, redaktorzy...
 
▼ Wywiadówki i dzień otwarty

 

23 października (czwartek) – harmonogram spotkań z Rodzicami.

 

Godz. 16.30 - wywiadówki dla Rodziców klas pierwszych i trzecich

Godz. 17.15 - wywiadówki dla Rodziców klas drugich.

Od godz. 17.15 - Dzień Otwarty.

▼ Wymiana z Alzey

Jak co roku od 23 lat, we wrześniu, licealiści X Liceum odwiedzili Alzey, miasto w Nadrenii-Palatynacie, gdzie znajduje się nasza niemiecka szkoła partnerska Staatliches Aufbaugymnasium Landeskunstgymnasium.

 

▼ "Coś jest w powietrzu..."

"Coś jest w powietrzu..." Tak, tak, to nie tylko jesień snuje się wokół, to także wiersze krakowskich poetów szepczą do nas z cicha... Tym ściszonym, dyskretnym akcentem rozpoczynamy tegoroczny sezon teatralny. "Coś jest w powietrzu..." to spektakl poetycki przygotowany przez zespół Teatru Szkolnego X LO - Nietutejsi pod kierunkiem prof. Marzeny Dąbrowy Szatko. Zawiera obszerny wybór wierszy z XLII Almanachu Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich pt. Krakowska Noc Poetów. Przedstawienie jest imprezą towarzyszącą 18. Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie i będzie prezentowane 23. 10. 2014 r. o godz. 19.00, w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" (róg Rynku i ul. Szczepańskiej), w zabytkowej sali Fontany. Zapraszamy Wszystkich Zainteresowanych naszą wspólną pracą! Przybywajcie!

Zobacz plakat.

▼ Małopolski program stypendialny dla uczniów uzdolnionych

W dniach od 3 do 28 listopada 2014 r. w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie będą przyjmowanie wnioski o przyznawanie stypendium na rok szkolny 2014/2015 w ramach "Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych", realizowanego przez MCP w imieniu Zarządu Województwa małopolskiego. Stypendium ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów, których trudna sytuacja materialna stanowi największą barierę w dostępie do edukacji. Dzięki otrzymanemu wsparciu uczniowie z powodzeniem rozwijają swoje pasje naukowe. Wysokość stypendium: 6000 zł - 500 złotych od września do sierpnia

Szczegółowe informacje oraz druk wniosku na stronie internetowej Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości: http://stypendia.mcp.malopolska.pl /Aktualnosci/Ogloszenie_o_naborze_wnioskow_na_rok_szkolny_2014/2015,964.html

▼ Jak bezpiecznie poruszać się rowerem

Dnia 22 września 2014r. z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu odbył się konkurs "Jak bezpiecznie poruszać się rowerem". Uczestnicy odpowiadali na pytania testowe przygotowane przez uczennice klasy 2 B2 Kingę Garbień i Gabrysię Nowak pod bacznym okiem Pani Prof Kuszneruk-Pajorskiej. Za udział oraz poprawne odpowiedzi można było zdobyć nagrody rzeczowe- opaski odblaskowe- podarowane naszej Szkole przez pracowników ZIKIT. Zainteresowanych nie brakowało, natomiast nagrody rozeszły się jak "świeże bułeczki". Oby więcej takich imprez!

▼ Klasy patronackie
▼ Przekaż 1% podatku
▼ Tu jesteśmy
▼ Jubileusz
▼ Nasze podróże
▼ SAMORZAD UCZNIOWSKI
▼ SZKOLNY PSYCHOLOG
▼ Biblioteka szkolna
▼ Ostoja przyrody
▼ Biuletyn Informacji Publicznej
▼ Program Moje finanse
© 2003-2004 | Tomasz Wieszczek | X Liceum Ogólnokształcące im. KEN | ul. Wróblewskiego 8, Kraków