Wtorek, 7 lipca 2015 roku
Adresy, telefony,nasze sukcesy
Information About the 10th Liceum in Cracow
Komisja Edukacji Narodowej
Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2014 / 2015
Czyli jak do nas najwygodniej dojechać
Znani ludzie, którzy opuścili mury naszej szkoły
Kto uczy w X LO
Profile klas
Ważne daty w roku szkolnym
Zestawienie ważniejszych wydarzeń w obecnym roku szkolnym
Co nas czeka...
Regulamin rekrutacji. Informacje dla kandydatów
Zamówienia publiczne X LO w Krakowie
Administratorzy, redaktorzy...
 
▼ Zakończenie roku szkolnego

W piątek, 26 czerwca - zakończenie roku szkolnego:
- godz. 8 - spotkanie w auli szkolnej dyrekcji, wychowawców i nauczycieli z nagrodzonymi uczniami
- godz. 9 - Msza Św. w kościele św. Floriana
- godz. 10 - spotkanie uczniów klas I i II z wychowawcami w klasach i rozdanie świadectw.

30.06.2015 (wtorek) od godziny 9:00 wydawanie świadectw maturalnych w sali gimnastycznej.

 

▼ Sukces zespołu teatralnego X LO!

Nasi Najmilsi Fani!

Tegoroczny sezon teatralny zakończyliśmy w wielkim stylu - zdobyciem I Nagrody na VII Młodzieżowych Spotkaniach Teatralnych RAMPA, organizowanych przez Centrum Kultury w Gdowie. "Ludożercy" spotkali się tam z bardzo życzliwym przyjęciem Jury i obecnej publiczności. Wiele mówiące okazały się sceny z Różewiczowskich "Walentynek" i "Rozmowy ojca z synem o zabijaniu czasu". Jury doceniło pracę całego zespołu, ale uhonorowało dodatkowo Nagrodą Aktorską Justynę Dubiel za rolę Matki oraz wyróżniło Elżbietę Jaszczyk za rolę Ojca i Annę Rolecką za rolę Wnuczki.

Oto kilka zdjęć z Gali Laureatów:

▼ Pomoc materialna dla rodzin 3+

Program "Pierwszy dzwonek" przeznaczona jest dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ zamieszkujących na terenie Gminy Miejskiej Kraków, w których dochód nie przekracza 684 zł na osobę w rodzinie. Wsparcie będzie udzielane jednorazowo w kwocie do 120 zł na ucznia.

Wnioski będą przyjmowane do 5 lipca 2015 roku w filiach MOPS właściwych ze względu na miejsce zamieszkania rodziny. Pełnoletni uczniowie powinni złożyć wniosek osobiście. Szczegółowe informacje oraz niezbędne druki dostępne na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej: http://www.mops.krakow.pl/aktualnosci/2015/06/pierwszy-dzwonek-dla-uczniow-z-rodzin-wielodzietnych-3

▼ Wizyta Małopolskiego Kuratora Oświaty w X LO

 

W dniu 26 maja 2015 gościliśmy w naszej szkole Małopolskiego Kuratora Oświaty, Pana Aleksandra Palczewskiego, który podziękował nauczycielom i uczniom za wpisanie się szkoły w przedsięwzięcia XV Festiwalu Nauki. Celem festiwalu była popularyzacja nauki, promocja potencjału naukowego, badawczego i innowacyjnego szkół wyższych, instytutów naukowych PAN oraz krakowskich szkół.

 

Pan Kurator podkreślił zaangażowanie nauczycieli i uczniów X LO, które promuje krakowską oświatę i podziękował za przygotowanie panelu naukowego: „Blaski i cienie rozwoju nauki”. Panel był ciekawą formą wzbogacenia procesu dydaktycznego, poszerzenia wiedzy i umiejętności młodzieży z wielu dziedzin nauki. Pan Kurator docenił zaangażowanie szkoły w różnorodne wydarzenia festiwalowe – panel naukowy, rozgrywki piłki siatkowej, bieg przełajowy, konkurs fotograficzny, występ cheerleaderek oraz występ naszych uczennic w zespole Małe Słowianki na Rynku Głównym.

Pan Kurator zwiedził szkołę, oglądał pracownie, sale lekcyjne, bibliotekę i był pod wielkim wrażeniem. Aleksander Palczewski we wpisie do Kroniki X LO, podkreślił, że nasze liceum „tworzy odpowiednią przestrzeń do rozwijania pasji i zainteresowań”.

▼ MISTRZOSTWA ŚWIAT(Ł)A

MISTRZOSTWA! MISTRZOSTWA! MISTRZOSTWA! ŚWIAT(Ł)A -
tak w skrócie można powiedzieć o turnieju jaki po raz pierwszy organizowany był w ramach Festiwalu Nauki, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem był Uniwersytet Pedagogiczny.

 


Reprezentacja X LO z opiekunem mgr Robertem Mazankiem

▼ Klasy patronackie
▼ Przekaż 1% podatku
▼ Tu jesteśmy
▼ Jubileusz
▼ Nasze podróże
▼ SAMORZAD UCZNIOWSKI
▼ SZKOLNY PSYCHOLOG
▼ Biblioteka szkolna
▼ Ostoja przyrody
▼ Biuletyn Informacji Publicznej
▼ Projekty, w których bierzemy udział
© 2003-2004 | Tomasz Wieszczek | X Liceum Ogólnokształcące im. KEN | ul. Wróblewskiego 8, Kraków