Wtorek, 26 maja 2015 roku
Adresy, telefony,nasze sukcesy
Information About the 10th Liceum in Cracow
Komisja Edukacji Narodowej
Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2014 / 2015
Czyli jak do nas najwygodniej dojechać
Znani ludzie, którzy opuścili mury naszej szkoły
Kto uczy w X LO
Profile klas
Ważne daty w roku szkolnym
Zestawienie ważniejszych wydarzeń w obecnym roku szkolnym
Co nas czeka...
Regulamin rekrutacji. Informacje dla kandydatów
Administratorzy, redaktorzy...
Zamówienia publiczne X LO w Krakowie
Administratorzy, redaktorzy...
 
▼ Festiwal Nauki w X LO!


Blaski i cienie w muzyce - wykład ilustrowany Stefanii Kupiec

 

Jak zbadać neutriny? Czy GMO jest niebezpieczne? W jaki sposób postęp technologiczny wpływa na współczesne wzorce kultury?

 

Na te i wiele innych pytań odpowiadali zaproszeni goście - badacze z krakowskich uczelni. Pytania nie były przypadkowe, współgrały z prezentacjami, przygotowanymi przez naszych uczniów.

20 maja w auli spotkały się dwa światy: tych, którzy łakną nauki i tych, którzy z pasją ją tworzą. Łączyło ich jedno: pragnienie zadawania pytań i szukanie odpowiedzi.

▼ Blaski i cienie rozwoju nauki

 

Zobacz program i gości panelu naukowego

▼ Konkurs geograficzny

Wyniki etapu finałowego konkursu geograficznego.
Zobacz wyniki.

▼ Zebrania i Dzień Otwarty

W najbliższy czwartek, 23 kwietnia, zapraszamy Rodziców uczniów klas I i II na zebrania i Dzień Otwarty. Zebrania rozpoczną się o godz. 17-tej, na Dzień Otwarty zapraszamy od 17:45.

▼ Ludożercy raz jeszcze.

Kochani Nasi Fani!

Kto był, ten wie, a kto nie był, niech żałuje! 14.04. 2015 r. wystąpiliśmy na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury jako goście Salonu Młodych Talentów. Imprezę poprowadziła P. Basia Stępniak-Wilk, rozpoczynając od niedrukowanego programu w 3D, czyli rozmowy z Prof. Marzeną Dąbrową Szatko o scenariuszu i przesłaniu spektaklu „Ludożercy” (wg Tadeusza Różewicza), który stanowił główny punkt programu. Kolejnym był wywiad z całym zespołem, w czasie którego dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami teatralnymi. Nie brakło też czasu na piosenki w wykonaniu Oliwii Wypych, uczennicy kl.2e, oraz absolwentki naszego LO, Oli Wróblewskiej, która przedstawiła także miniwernisaż fotografii. Swoją kompozycję muzyczną, fragment zeszłorocznego przedstawienia jubileuszowego, zaprezentował Kamil Jastrzębski, również absolwent naszej szkoły.

A teraz oferta specjalna dla wszystkich, którzy chcą nadrobić straty :) Możecie nam towarzyszyć już w najbliższą sobotę, 18.04., na XXXV Festiwalu Artystycznym Młodzieży. Wystąpimy o godz. 12.00 na scenie MDK im. Andrzeja Bursy, Os. Tysiąclecia 15. I jeszcze wiadomość dla najbardziej opieszałych: 27.04. możecie nas spotkać o godz. 11.00 w auli szkolnej, gdy pokażemy Gimnazjalistom, na co nas stać. Po spektaklu rozdajemy autografy :)

Do zobaczenia!

Wasi Nietutejsi

Zobacz plakat

▼ Klasy patronackie
▼ Przekaż 1% podatku
▼ Tu jesteśmy
▼ Jubileusz
▼ Nasze podróże
▼ SAMORZAD UCZNIOWSKI
▼ SZKOLNY PSYCHOLOG
▼ Biblioteka szkolna
▼ Ostoja przyrody
▼ Biuletyn Informacji Publicznej
▼ Projekty, w których bierzemy udział
© 2003-2004 | Tomasz Wieszczek | X Liceum Ogólnokształcące im. KEN | ul. Wróblewskiego 8, Kraków