Poniedziałek, 18 marca 2019 roku

▼ Najlepszy nauczyciel historii Krakowa pracuje w X LO

8 marca w naszym Liceum odbyła się uroczystość wręczenia nagrody im. Tadeusza Słowikowskiego. Każdego roku Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego uhonorowuje w ten sposób nauczyciela historii wyróżniającego się wybitnymi osiągnięciami w nauczaniu i popularyzacji historii ze szczególnym uwzględnieniem dziejów Krakowa.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że laureatką nagrody za rok szkolny 2017/2018 została Pani Karolina Jedynak, wieloletni nauczyciel naszego Liceum. Nagrodę Laureatce wręczył Prezydent Miasta Krakowa, Pan Profesor Jacek Majchrowski.

▼ Zebrania Rodziców oraz Dzień Otwarty

W dniu 14 marca 2019 r.(czwartek) odbędą się Zebrania Rodziców oraz Dzień Otwarty:

16:45–17:30 klasy I a,b,c,d,e,f,g; II b,c, d,e,f,g,h
17:30–18:15 klasy III a-i, II a
17:00–19:00 Dzień Otwarty dla Rodziców uczniów klas I – III.

▼ Finał konkursu KnowAmerica

W dniach od 26 lutego do 1 marca 2019 nasze uczennice, Wiktoria Kania z klasy 1f oraz Maja Grabowska z klasy 1a pod opieką p. Małgorzaty Dudek, brały udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu KnowAmerica.

Bogaty program pobytu finalistów konkursu w Warszawie zakończył się wręczeniem dyplomów dla laureatów oraz uroczystym przyjęciem w Rezydencji Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

▼ Najciekawsze opowiadanie w języku angielskim

W dniu 20.02. 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs na najciekawsze opowiadanie w języku angielskim. Frekwencja jak zawsze dopisała – 50 uczniów i uczennic z klas pierwszych i drugich pisało w parach interesujące historie. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością. Opowiadania były bardzo różnorodne i ciekawe, o tematyce realistycznej jak i fantastycznej. Pierwsze miejsce zajęły uczennice z klasy 1 b, drugie uczeń i uczennica z klasy 2 f, a trzecie uczennice z klasy 1 c.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
M.Gostyńska, M. Smus

▼ II i IV miejsce dla X LO

Dnia 12.02.2019 roku odbyły się Mistrzostwach Krakowa w Narciarstwie Alpejskim dla szkół ponadgimnazjalnych. Nasze liceum reprezentowało 5 uczniów - Barbara Rogoż 2f, Julia Komorowska 2d, Jan Dudek 2f, Nikodem Bolisęga 1g i Jakub Kowal 1g. W klasyfikacji indywidualnej Barbara Rogoż zajęła IV miejsce, a w klasyfikacji drużynowej nasze uczennice wywalczyly II miejsce i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.

Chciałam serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie naszego liceum.

mgr Wioletta Wójcik

▼ Tu jesteśmy
▼ Dla NiepodlegŁej
▼ Media o nas