Niedziela, 22 września 2019 roku

▼ Dni Pamięci Ofiar Gestapo

Dzień Pamięci Ofiar Gestapo obchodzony jest we wrześniu w rocznicę przejęcia przez niemieckie formacje policyjne Domu Śląskiego (13 września 1939 r.). Tegoroczne obchody poświęcone są mieszkańcom Krakowa, którzy padli ofiarą represji podczas okupacji niemieckiej oraz w okresie stalinowskim.

▼ Nowy Rok Szkolny czas zacząć!

2 września po wakacyjnej przerwie rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Pani dyrektor Tamara Cieśla szczególnie ciepło przywitała uczniów klas pierwszych. W spotkaniu inauguracyjnym uczestniczyli wychowawcy, nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Jesteśmy przekonani, że nadchodzący rok szkolny będzie obfity w pozytywne zdarzenia. Nauczycielom przyniesie satysfakcję z pracy dydaktycznej, a naszym uczniom radość z odkrywania tajemnic świata nauki.

Wszystkim życzymy wytrwałości!

▼ NARODOWE CZYTANIE W X LO

Ani jeden żywy promień nie zdołał przebić powodzi chmur…- te słowa z opowiadania S. Żeromskiego wybrzmiały na początku lekcji głośnego czytania tekstów na stałe wpisanych w tradycję polskiej literatury. Spotkanie rozpoczęła dyrektor X LO, pani Tamara Cieśla, lekturą fragmentu utworu Rozdzióbią nas kruki ,wrony...Czytanie literatury w auli X LO ma swoją wieloletnią tradycję, a w tym roku szkolnym, zgodnie z programem kolejnej edycji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej,wybraliśmy nowele: Dobra pani, Dym, Katarynka, Mój ojciec wstępuje do strażaków, Orka, Sachem,Sawa. Uważnymi słuchaczami poruszających historii bohaterów byli uczniowie z klas 2b, 2g i 3b. Szczególnie dziękujemy naszym młodym Czytelnikom,którzy z wielkim zaangażowaniem i przejęciem mierzyli się z trudnym słownictwem, złożoną narracją interpretowanych dzieł.

W naszym liceum chętnie i często czytamy książki. Z wielką przyjemnością włączyliśmy się w projekt, którego głównym celem jest uczenie wrażliwości na piękno polszczyzny. Czekamy na kolejne spotkania miłośników literatury!

Spotkanie zorganizowały: Cecylia Czopek i Monika Skucińska.

▼ Witaj Szkoło!

▼ Kiermasz podręczników używanych

W dniach od 10 do 13 września przed aulą szkolną odbędzie się kiermasz podręczników używanych.

Samorząd szkolny X LO

▼ Tu jesteśmy
▼ Dla NiepodlegŁej
▼ Media o nas