Środa, 29 marca 2017 roku
Adresy, telefony,nasze sukcesy
Information About the 10th Liceum in Cracow
Komisja Edukacji Narodowej
Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2016 / 2017
Czyli jak do nas najwygodniej dojechać
Znani ludzie, którzy opuścili mury naszej szkoły
Kto uczy w X LO
Profile klas
Ważne daty w roku szkolnym
Zestawienie ważniejszych wydarzeń w obecnym roku szkolnym
Co nas czeka...
Regulamin rekrutacji. Informacje dla kandydatów
Informacja MEN o reformie edukacji
Zamówienia publiczne X LO w Krakowie
Informacje o wynajmach,dzierżawach,użyczeniach pomieszczeń.
Administratorzy, redaktorzy...
 
▼ Dni Otwarte X LO

 

Zaproszenie dla Gimnazjalistów i Rodziców, program Dni Otwartych ⇒ zobacz

 

 

▼ Czytamy w X LO

 

"A to czytaj, kto ciekawy...". 21 marca w auli odbyła się niezwykła lekcja czytania dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt."Wesele". Ulubione fragmenty przeczytali głośno nauczyciele i uczniowie naszego liceum. Piękno słowa nabrało szczególnej wyrazistości w pierwszy dzień wiosny... a publiczność z wielką uwagą wsłuchiwała się w rytm dialogów bohaterów utworu. Uznanie publiczności zdobyła interpretacja finałowej sceny dramatu w wykonaniu Marzeny Dąbrowy-Szatko i Aliny Borowczak.

▼ Licealiada w narciarstwie alpejskim

 

W dniu 10 marca 2017 roku odbyły się zawody wojewódzkie w narciarstwie alpejskim. Nasze liceum reprezentowało 3 uczniów: Jan Wydro (klasa 3C), Adam Włodarczyk (klasa 1F) i Jędrzej Miśniakiewicz (klasa 1F).

Dużą szansę na podium miał Janek Wydro, jednakże jego upadek podczas zjazdu spowodował dużą stratę czasu i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu dwudziestym. Jędrzej i Adam zajęli kolejno 21 i 22 miejsce. W zawodach brało udział 50 najlepszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego. W klasyfikacji powiatów Miasto Kraków zdobyło złoto w kategorii dziewcząt oraz srebro w kategorii chłopców.

Opiekę w trakcie zawodów sprawowała mgr Wioletta Wójcik.

▼ KONKURS WIEDZY O IRLANDII

 

17 marca 2017 r. odbyła się druga już edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Jak przystało na dzień św. Patryka, tegoroczna edycja dotyczyła wiedzy o Irlandii. Do konkursu przystąpiło 14 dwuosobowych zespołów z: XLO, XIII LO oraz XX LO.

Tym razem najlepszy okazał się zespół z XIII LO. Julia Piórkowska i Natalia Przychodzeń wywalczyły dla swojej szkoły zwycięstwo. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie XLO: Mateusz Szot i Magdalena Kalińska z kl. 1f -drugie miejsce oraz Urszula Czech i Małgorzata Konopacka z kl. 1a -miejsce trzecie. Zwycięzcom gratulujemy!

Dziękujemy uczniom i zaproszonym gościom za udział i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji już za rok. Organizatorami konkursu były: p. Anna Potępa i p. Małgorzata Dudek.

▼ ARS, czyli jak dbać o miłość

 

W latach 2013 – 2016 realizowany był w naszej szkole program „ARS, czyli jak dbać o miłość”, opracowany przez dr Krzysztofa Wojcieszka w ramach projektu KIK/68 „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”, współfinansowany z funduszy Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

▼ Klasy patronackie
▼ Przekaż 1% podatku
▼ Tu jesteśmy
▼ Jubileusz
▼ Nasze podróże
▼ SAMORZAD UCZNIOWSKI
▼ SZKOLNY PSYCHOLOG
▼ Biblioteka szkolna
▼ Ostoja przyrody
▼ Biuletyn Informacji Publicznej
▼ Projekty, w których bierzemy udział
© 2003-2004 | Tomasz Wieszczek | X Liceum Ogólnokształcące im. KEN | ul. Wróblewskiego 8, Kraków