Projekt Fraternitas

12 XI, w mroczny, listopadowy poranek w naszej auli odbył się pierwszy wykład w ramach szkolnego projektu Fraternitas. Wygłosił go promiennie nasz niezwykle utalentowany absolwent Joachim Kołpanowicz, dziś student dyrygentury, teorii muzyki i fortepianu krakowskiej Akademii Muzycznej.

Czym jest harmonia w muzyce, czyli jak bratają się dźwięki stanowiło przedmiot wykładu, ilustrowanego wykonaniem fragmentów utworów Bacha, Chopina, Wagnera i Strawińskiego.

Joachim pokazał różnice między tonacją molową i durową , wprowadził słuchaczy w świat konsonansów, dysonansów, alikwotów i interwałów, pokazał zależności między kadencją muzyczną i literacką. Na pianinie przyszłemu dyrygentowi asystowała nasza obecna uczennica, Stefania Kupiec (słuchaczka Szkoły Muzycznej II stopnia).

Dziękuję uważnym słuchaczom, między innymi z klas 1a, 2a, 2c, 3a i zapraszam na kolejny wykład, tym razem antropologiczny. (Szczegółowe informacje pojawią się niebawem).

Oto wykładowca

Ilustruje wykład żywą muzyką

I słucha uważnie gry

Swojej asystentki Stefanii Kupiec

5  6

Dziękuję za skupienie podczas spotkania.