Wydarzenia towarzyszące jubileuszowi

1. Projekt edukacyjny: "Co nam zostało z ducha Oświecenia? Braterstwo."(prezentacja wyników: koniec marca)

2. Sesja naukowa z udziałem gości - pt. "Czy spuścizna KEN-u jest obecna w ponowoczesnej szkole?" (listopad)

3. Wykłady i sesje z udziałem absolwentów - lekcje otwarte prowadzone przez absolwentów – przedstawicieli świata nauki i kultury – grudzień (cały rok).

4. Jubileuszowe czytanie literatury w ramach projektu : "Czytamy w X LO" (grudzień - marzec)

5. Prezentacja twórczości uczestników konkursów literackich (październik)

6. Konkurs na plakat : "60 lat X LO w Krakowie" (wrzesień)

7. Sesja naukowa: "Fenomen Imperium Osmańskiego - 600 lat wielokulturowego społeczeństwa"