Przebieg uroczystości

Gala Jubileuszowa trwała dwa dni. 12 października, w sobotę, miały miejsce spotkania uczniów, absolwentów, nauczycieli oraz zaproszonych Gości w szkole.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w Bazylice św. Floriana mszą świętą koncelebrowaną przez proboszcza parafii św. Floriana ks. Grzegorza Szewczyka, księdza katechetę Jacka Ozdobę oraz diakona Tomasza Jarosza, absolwenta naszej szkoły.

Następnie przybyłych do auli szkoły Gości serdecznie przywitała Pani Dyrektor Maria Zapała.

Część artystyczną sobotniego spotkania, przebiegającej pod hasłem „Dzień Ucznia, Absolwenta, Nauczyciela”,  prowadzili uczniowie klasy II i Michał Szwajca i Maciej Malik.

Szkolne prezentacje artystyczne, którym przyświecało motto: „Bo coś w szaleństwie jest młodości...” przyjęły różne formy.

Obejrzeliśmy spektakl historyczny o powstaniu Komisji Edukacji Narodowej (w wykonaniu klasy II a), występ szkolnej grupy teatralnej, pokaz tańca towarzyskiego. Wysłuchaliśmy koncertu muzyki klasycznej, popisów wokalno-recytatorskich w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły.

Wszyscy obecni mogli również obejrzeć prace plastyczne, fotograficzne naszych uczniów oraz okolicznościową wystawę pt. „ Kalejdoskop wydarzeń 2003-2013”, ilustrującą najciekawsze i najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.

wystawa

taniec

Ostatnim oficjalny akcentem „Dnia Ucznia, Absolwenta, Nauczyciela” był tort jubileuszowy, który został rozdzielony w obecności Pani Dyrektor Marii Zapały oraz dwóch poprzednich dyrektorów: Pana Romana Szatko i Pana Stanisława Dorosza.

Spotkania z emerytowanymi nauczycielami i absolwentami dostarczyły nam wszystkim bardzo wielu wzruszeń, były również okazją do wspomnień, ciekawych rozmów i planów na przyszłość.

rozmowy

14 października w kinie „Kijów” w dniu święta Komisji Edukacji Narodowej, zgodnie z tradycją szkolną, odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Miała ona w związku z naszym jubileuszem wyjątkowy charakter.

Drugi dzień obchodów jubileuszowych otworzył występ zespołu Małe Słowianki, którego artystami są uczniowie i absolwenci naszego liceum.

Slowianki

Dyrektor szkoły Maria Zapała przywitała zaproszonych Gości i społeczność uczniowską, a następnie przyjęła od przedstawicieli klas pierwszych ślubowanie.

przemówienie

slubowanie

W dalsze części uroczystości uczniowie klas starszych zaprezentowali program artystyczny pt. „Są tu bakałarze i żacy znamienici...”.

bakalarze

Entuzjazm zgromadzonych wzbudziła prezentacja multimedialna, ilustrująca historię i codzienność naszego liceum od roku jego powstania do współczesności. Część oficjalną zakończyły przemówienia gratulacyjne przedstawicieli : Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Rektora Politechniki Krakowskiej, oraz związków zawodowych NSZZ „Solidarność” i ZNP.

Galę Jubileuszową w kinie „Kijów” zakończył pokaz filmu, po którym miało miejsce spotkanie w foyer przy „urodzinowym torcie”.

tort