Patronat PK

W roku szkolnym 2013/2014 jedna z klas z rozszerzeniem: matematyka-fizyka-informatyka-j.angielski została objęta patronatem Politechniki Krakowskiej. Uczniowie tej klasy uczestniczą w dodatkowych zającach z matematyki (3 godziny tygodniowo) prowadzonych przez panią dr Katarzynę Urbańską - wykładowcę PK. Te spotkania są doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy, rozwijania umiejętności samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów oraz omawiania zagadnień szczególnie ważnych dla uczniów chcących w przyszłości kontynuować naukę w uczelniach technicznych.
W ramach współpracy z Politechniką uczniowie z klasy drugiej z rozszerzonym programem fizyki, uczestniczą w zajęciach praktycznych Pierwszej Pracowni Fizycznej pod opieką pracowników uczelni. Zajęcia te odbywają się raz w miesiącu. Podobnie jak studenci, uczniowie pracują w małych, 3-osobowych zespołach według wcześniej ustalonego harmonogramu. Pierwsza praca w laboratorium, w której bardzo chętnie uczestniczą, przekonuje, że fizyka opisuje świat realny. Uczniowie uczą się kojarzenia rzeczywistości z opisem fizycznym, rozwijając jednocześnie współpracę w zespole.