Wtorek, 14 maja 2024 roku

▼ Międzynarodowy, charytatywny e-bieg sztafetowy

W dniach 15 - 17 października przypadały międzynarodowe obchody Erasmus Days z tej okazji zorganizowany został przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji e-Bieg w formie rywalizacji zdalnej 4 - osobowych drużyn sztafetowych, w godzinnym biegu. Patronat nad imprezą sprawowało Ministerstwo Sportu, a ambasadorką wydarzenia była Oktawia Nowacka mistrzyni świata i medalistka olimpijka z Rio. Czterej uczniowie naszej szkoły z klasy 2f: Stanisław Durlik, Jakub Groblicki, Bartosz Zięba i Kacper Talaga uczestniczyli w tym biegu, zdobywając liczne nagrody dla szkoły i siebie.

Nauczyciel wychowania fizycznego, Ewa Stefańska

▼ MISTRZOWIE ORTOGRAFII W NASZEJ SZKOLE

Czytaj

▼ Życzenia

Szanowna Pani Dyrektor,
w imieniu Samorządu Uczniowskiego chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia dla całej dyrekcji, grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Chcemy okazać naszą wdzięczność za codzienną pracę na rzecz szkoły, cierpliwość oraz pasję w wykonywanej pracy. Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będą Państwo wykonywać swój wyjątkowy zawód w szczęściu oraz radości. Dziękujemy za każdą poświęconą nam sekundę uwagi. Wszystkiego najlepszego!

Z wyrazami szacunku,
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Bartosz Ślusarczyk

▼ Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października to szczególna data – w tym czasie na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Wydarzenie ma zwrócić uwagę opinii publicznej na problematykę zaburzeń psychicznych oraz dążyć do promowania właściwych postaw ludzkich wobec osób cierpiących na zaburzenia psychiczne.

▼ Maja Grabowska jedną z 8 Wspaniałych

25 września w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa odbył się finał XXVI edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”, w którym nagradzana jest młodzież zaangażowana w działalność charytatywną i społeczną. Z wielką radością informujemy, że wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły - Maja Grabowska z klasy IIIA zgłoszona przez wychowawczynię – p. Paulinę Klemczak.

Kapituła Konkursu doceniała zarówno działalność Mai na rzecz szkoły – aktywność w samorządzie szkolnym, wolontariacie i grupie teatralnej „Nietutejsi”, jak również jej ogromne zaangażowanie w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Maja jest wolontariuszką Maltańskiej Służby Medycznej, przyboczną w gromadzie zuchowej ZHR, a w czasie wakacji prowadzi zajęcia dla dzieci w Klubie Kultury Soboniowice.

Serdecznie gratulujemy Mai i zachęcamy innych uczniów do pójścia w jej ślady.

▼ Tu jesteśmy
▼ Dla NiepodlegŁej
▼ Media o nas
▼ MChE