Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku

▼ Sukces absolwentki

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Absolwentka X Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, została wyróżniona Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa im. Juliusza Lea. Była uczennica "Dziesiątki" nie tylko osiągała wysokie wyniki w nauce, pomagała innym w nauce matematyki, ale również była kapitanem drużyny siatkarskiej która wywalczyła podium w Licealiadzie. Naszej absolwentce życzymy wielu sukcesów na studiach, na rynku pracy oraz w życiu osobistym.

Cała społeczność X Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

▼ Nasi Kochani Fani!

Przygotowana przez Teatr Szkolny Nietutejsi epidemiczna paradokumentalna hybryda teatralno- filmowa pt. „Blisko” zwyciężyła w plebiscycie publiczności 40. Małopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży, zorganizowanego w sieci przez krakowski MDK im. A. Bursy.

A Publiczność to przecież Wy! Dziękujemy wszystkim, którzy, doceniwszy wagę tematu i trud onlinowych spotkań, oddali na nas głosy, a tych, którzy nie widzieli, zapraszamy do obejrzenia nagrania. Napisy początkowe – w formie plakatu – opracowała Kasia Pikul, a wystąpili: Julia Cybulska, Maja Grabowska, Sebastian Kania, Justyna Karpała, Miłosz Kasperczyk (też nasz znakomity montażysta), Anna Keller, Karolina Kotarba, Ola Lachman, Zuza Patoła, Ola Stach.

Nad całością czuwała Marzena Dąbrowa Szatko.
A więc – bądźmy BLISKO! Oto „Blisko”!
Spektakl można zobaczyć: kliknij

▼ Mistrzostwa Teakwon-Do

Kacper Talaga uczeń naszej szkoły, klasy 2f brał udział w 27 Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Teakwon-Do ITF. Wywalczył Mistrzostwo Polski. Zawody odbywały się w Nowej Rudzie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wychowawczyni klasy 2f,
Ewa Stefańska

▼ Dziesiątkowicze prowadzą biznes

Dwie drużyny wcielają się w rolę zarządu serwisu IT, a może kliniki weterynaryjnej, a może salonu kosmetycznego i walczą o tytuł "managera roku".

Powodzenia!

▼ SUKCES NASZEJ ŻEGLARKI

W miniony weekend uczennica naszej szkoły brała udział w XXI Regatach o Puchar Prezydenta Krakowa. Adelina wygrała nie tylko w klasie Laser 4.7 dziewcząt, ale także w generalnej klasyfikacji tej klasy (dziewcząt i chłopców). Zwyciężczyni postanowiła przekazać wywalczony w tych regatach Puchar Prezydenta Krakowa szkole. Zajmie on zaszczytne miejsce wśród licznych trofeów za osiągnięcia sportowe, artystyczne i naukowe naszych Uczniów oraz Absolwentów.

Serdecznie gratulujemy Adelinie wspaniałej wygranej!

▼ Tu jesteśmy
▼ Dla NiepodlegŁej
▼ Media o nas
▼ MChE