Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku

▼ Plebiscyt "Nauczyciel 2003 roku"
Środa, 25 lutego 2004 10:37
Gazeta Dziennik Polski po raz kolejny organizuje plebiscyt pod tytułem NAUCZYCIEL 2003 roku. W wydaniu z 24 lutego dowiadujemy się, iż jedną z kandydatek, wskazanych przez czytelników jest przedstawiciel naszego – wcale nie skromnego – grona pedagogicznego - Tamara Cieśla.

Tamara Cieśla ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje w zawodzie 11 lat. Uczy języka polskiego. – Staram się przekazywać młodzieży podstawowe wartości – mówi nauczycielka. - Uczę wiary we własne siły, otwartości na drugiego człowieka, gotowości do niesienia pomocy innym, a także ustawicznej pracy nad sobą, bez czego nie ma mowy o sukcesie we współczesnym świecie. Tamara Cieśla zaprasza na spotkania z młodzieżą krakowian, którzy odnieśli sukces, wśród gości byli do tej pory m.in.: prof. Antoni Dziatkowiak, prof. Janusz Pach i Jerzy Federowicz. Nauczycielka pracuje z uczniami, którzy przygotowują sztuki teatralne i skecze na różnego rodzaju konkursy, m.in. wewnątrzszkolne i międzyszkolne konfrontacje artystyczne. Pozostająca pod jej opieką grupa uczniów zdobyła Złotego Chochoła w Festiwalu Artystycznym Młodzieży, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy na krakowskim os. Tysiąclecia.

Plebiscyt na ulubionego nauczyciela w Małopolsce, nad którym honorowy patronat objęła Elżbieta Lęcznarowicz, małopolski kurator oświaty, organizowany jest po raz trzeci. Zwycięzcy w obu kategoriach – czyli ci nauczyciele, którzy zdobędą największą liczbę głosów – otrzymają tytuł Nauczyciela Roku 2003 oraz nagrody – po 5000 zł (fundatorem nagród pieniężnych jest „Dziennik Polski”). Lecz to nie wszystko. Szkoła, której nauczyciel otrzyma największą liczbę głosów, otrzyma talon na wymianę okien o wartości 5000 zł. ufundowany przez firmę Oknoplast Kraków. Nagrody – sprzęt RTV, gry komputerowe, książki oraz bilety do kina – rozlosowane zostaną także wśród głosujących w plebiscycie.

Każdy ma szansę. I w pewnym sensie – przedstawiciel naszej szkoły – p. Tamara Cieśla i szkoła, i głosujący. Dlatego tak jak redakcja zachęca czytelników do nadsyłania kuponów, tak i my proponujemy abyście oddawali swoje głosy na kandydatkę naszej szkoły. Zarówno grupa zwolenników jak i .... Chyba innych ugrupowań, jak przeciwnicy nie ma, a więc zapraszam wszystkich do kiosków ! Kupony ukazują się na łamach „Dziennika Polskiego” codziennie do końca marca. Można je przesyłać pocztą na adres redakcji (ul. Wielopole 1 , 31-072 Kraków), z dopiskiem Plebiscyt – Nauczyciel , lub przynosić na portiernię siedziby gazety. Każdy może oddać dowolną ilość głosów. Osobom myślącym o ocenie bardzo dobrej na koniec roku proponuje wykupić cały nakład ;)

Źródło : "Dziennik Polski" 24.02.04r.
Sebi
▼ Tu jesteśmy
▼ Dla NiepodlegŁej
▼ Media o nas