Środa, 16 sierpnia 2017 roku
Adresy, telefony,nasze sukcesy
Information About the 10th Liceum in Cracow
Komisja Edukacji Narodowej
Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2017 / 2018
Czyli jak do nas najwygodniej dojechać
Znani ludzie, którzy opuścili mury naszej szkoły
Kto uczy w X LO
Profile klas
Ważne daty w roku szkolnym
Zestawienie ważniejszych wydarzeń w obecnym roku szkolnym
Co nas czeka...
Regulamin rekrutacji. Informacje dla kandydatów
Informacja MEN o reformie edukacji
Zamówienia publiczne X LO w Krakowie
Informacje o wynajmach,dzierżawach,użyczeniach pomieszczeń.
Administratorzy, redaktorzy...
 
▼ LAUREACI KONKURSÓW LITERACKICH

W kwietniu 2017 r. został rozwiązany jubileuszowy XV Szkolny Konkurs Literacki. Jak co roku, hasłem wywoławczym stał się fragment wiersza współczesnego poety, tym razem Andrzeja Bursy: „Nie wierzę tylko w niemożliwe,/ Wszystko jest możliwe na tym świecie”. Na konkurs napłynęła rekordowa liczba prac, co zaowocowało licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Oto nasi laureaci:
Zobacz

▼ Konkursie Wiedzy o Samorządzie Krakowskim

 

Uczniowie z klas 1a i 2a X Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie pod opieką Pani Karoliny Jedynak wzięli udział w X Jubileuszowym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Krakowskim organizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana w Krakowie. W ramach konkursu uczniowie uczestniczyli w warsztatach poświęconych budowie samorządu terytorialnego. Ważnym punktem konkursu była wizyta u Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa oraz uczestnictwo w sesji RMK.

Pięcioro uczniów X LO dostało się do wąskiego finału X Jubileuszowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Krakowskim. I miejsce w konkursie i tytuł laureata zdobył Karol Chrząstowski z klasy 2a, uczennice z klasy 1a: Agnieszka Bogdał, Alina Chwałek, Julia Maciejewska i Karolina Pietruszka otrzymały tytuł finalisty konkursu. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

▼ Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca (piątek) - zakończenie roku szkolnego:
Godz. 8.00 - spotkanie uczniów nagrodzonych z klas I i II w auli szkolnej z dyrekcją, wychowawcami, nauczycielami.
Godz. 9.00 - msza św. na zakończenie roku w kościele św. Floriana
Godz. 10.00 - spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach i rozdanie świadectw.

▼ Sesja „Miejskie ogrody"

We wtorek 13.06 w naszej szkole odbyła się sesja „Miejskie ogrody", która była podsumowaniem dwuletniego uczestnictwa w projekcie „Jedz lokalnie, myśl globalnie". Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów w przygotowanie wydarzenia, młodzież mogła dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat projektu, jadalnych kwiatów, a także ziół. Sesja zwieńczona została wystąpieniem P. Klarenbach - koordynatorki projektu, która przedstawiła nam ideę tak zwanych ogrodów społecznościowych. W X LO koordynatorką projektu jest P. Pajorska, która przygotowała całą sesję.

▼ Rowery dla naszej szkoły

 

We wtorek 6 czerwca br. nasza szkoła otrzymała 20 rowerów pochodzących z dotychczasowego systemu rowerów miejskich KMK Bike. Każdy rower został poddany przeglądowi technicznemu dokonanemu przez pracowników ZIKiT. Na czas wakacji rowery wypożyczyli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracyjni, a nawet Dyrekcja szkoły. Akcję wypożyczania rowerów z ogromnym zaangażowaniem przeprowadzili uczniowie klasy 2e: Sandra Stanisławska i Kacper Jarczyk.

▼ Klasy patronackie
▼ Przekaż 1% podatku
▼ Tu jesteśmy
▼ Jubileusz
▼ Nasze podróże
▼ SAMORZAD UCZNIOWSKI
▼ SZKOLNY PSYCHOLOG
▼ Biblioteka szkolna
▼ Ostoja przyrody
▼ Biuletyn Informacji Publicznej
▼ Projekty, w których bierzemy udział
© 2003-2004 | Tomasz Wieszczek | X Liceum Ogólnokształcące im. KEN | ul. Wróblewskiego 8, Kraków