Piątek, 20 kwietnia 2018 roku
Adresy, telefony
Information About the 10th Liceum in Cracow
Komisja Edukacji Narodowej
Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2017 / 2018
Czyli jak do nas najwygodniej dojechać
Znani ludzie, którzy opuścili mury naszej szkoły
Profile klas
Ważne daty w roku szkolnym
Co nas czeka...
Regulamin rekrutacji. Informacje dla kandydatów
Informacja MEN o reformie edukacji
Zamówienia publiczne X LO w Krakowie
Informacje o wynajmach,dzierżawach,użyczeniach pomieszczeń.
Administratorzy, redaktorzy...
 
▼ Jubileusz Młodzieżowej Rady Miasta Krakowa

7 kwietnia 2018 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego X LO mieli możliwość uczestniczyć w obchodach Jubileuszu 5- lecia Młodzieżowej Rady Miasta Krakowa. Podczas części oficjalnej zostały wręczone wyróżnienia dla najbardziej aktywnych radnych, złożone podziękowania dla założycieli oraz innych ważnych osób bez których Rada nie mogłaby istnieć. Przypomnieliśmy sobie także piękne wspomnienia i projekty, które zostały zrealizowane w ciągu działalności Młodzieżowej Rady Miasta. Wydarzenie wzbogacił wykład na temat zaangażowania młodzieży w działalność samorządową, społeczną i polityczną. Dzięki dyskusjom każdy z przybyłych gości miał możliwość wypowiedzieć swoje zdanie na związane z wydarzeniem tematy.

▼ I miejsce w konkursie piosenki poetyckiej

W sobotę, 7 kwietnia, w Centrum Kultury im. św. Jadwigi odbył się ósmy Memoriał im. Ewy Bąkowskiej. Jedną z części wydarzenia był konkurs piosenki harcerskiej i poetyckiej. Z ogromną przyjemnością informujemy, że zespół muzyczny z naszej szkoły w składzie: Martyna Bachowska, Anna Byczek, Gabriela Pytel, Magdalena Ziomek i Julian Kłembukowski zachwycił jury wykonaniem utworu „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty i zajął I miejsce. Młodym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
P. Klemczak

▼ "Z RODZINNEGO ALBUMU WSPOMNIEŃ"

 

Zgodnie z harmonogramem szkolnych uroczystości jubileuszowych upamiętniających 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, rozstrzygnięty został konkurs "Z RODZINNEGO ALBUMU WSPOMNIEŃ".

▼ Wizyta na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

W dniu 23 marca 2018 roku klasa 1b pod opieką Pani Karoliny Jedynak wzięła udział w wykładzie wygłoszonym przez prof. Janusza Nesteraka zatytułowanym ,,Controlling – potrzeba czy konieczność?”. Wykład był jednym z punktów dni otwartych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Uczniowie mogli zapoznać się z zagadnieniem controllingu, a także poznać ofertę edukacyjną uczelni.

▼ Tu jesteśmy
▼ SAMORZAD UCZNIOWSKI
▼ Teatr szkolny
▼ Chór szkolny
▼ Biblioteka szkolna
▼ SZKOLNY PSYCHOLOG
▼ Sukcesy uczniów
▼ Współpraca z uczelniami
▼ Wolontariat
▼ Sport w X LO
▼ Nasze Szkoły
▼ Certyfikaty
▼ 1 % podatku
▼ Jubileusz
▼ Biuletyn Informacji Publicznej
© 2003-2004 | Tomasz Wieszczek | X Liceum Ogólnokształcące im. KEN | ul. Wróblewskiego 8, Kraków