Niedziela, 25 czerwca 2017 roku
Adresy, telefony,nasze sukcesy
Information About the 10th Liceum in Cracow
Komisja Edukacji Narodowej
Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2016 / 2017
Czyli jak do nas najwygodniej dojechać
Znani ludzie, którzy opuścili mury naszej szkoły
Kto uczy w X LO
Profile klas
Ważne daty w roku szkolnym
Zestawienie ważniejszych wydarzeń w obecnym roku szkolnym
Co nas czeka...
Regulamin rekrutacji. Informacje dla kandydatów
Informacja MEN o reformie edukacji
Zamówienia publiczne X LO w Krakowie
Informacje o wynajmach,dzierżawach,użyczeniach pomieszczeń.
Administratorzy, redaktorzy...
 
▼ Zaczytani

 

W naszej szkole zorganizowana została zbiórka książek w ramach akcji Zaczytani. Jest to coroczne wydarzenie polegające na zbiórce utworów z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej, które później przekazywane są na rzecz placówek medycznych zlokalizowanych na terenie całego kraju. W X LO zebraliśmy 72 książki w stanie bardzo dobrym, które zostały zawiezione do jednego z punktów zbiórki. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do zaangażowania się w akcję w przyszłym roku!

Organizacją, projektem plakatów, koordynacją zbiórki zajęła się klasa 2A wraz z Panią Lidią Wierzbicką.
http://zaczytani.org/

▼ Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej UJ

 Na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się pod koniec kwietnia uroczyste wręczenie nagród Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej dla uczniów szkół ponad­gimnazjalnych.

W konkursie brało udział ponad 800 uczestników klas trzecichz całego województwa małopolskiego. Nagrodą dla laureata jest indeks na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie może wybrać kierunek Chemia, Chemia Medyczna lub Ochrona Środowiska.
Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że tegoroczną laureatką została uczennica klasy 3f naszego liceum - Katarzyna Tomczuk.
Kasi serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i spełnienia marzeń a nieodkryte jeszcze "chemiczne talenty" zachęcamy do ujawnienia się ;-)

Katarzyna Tynor

▼ TEATR SZKOLNY

 "Miłość szczęśliwa? Czy to jest normalne, czy to poważne, czy to pożyteczne(...)?"

Na to pytanie jak i kilka innych grupa Nietutejsi podejmie próbę odpowiedzi podczas spektaklu NOSZĘ W KIESZENI SZMINKĘ.

O miłości, przemijaniu, nadziei, próbie podjęcia dialogu pogadamy podczas Małopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży w MDK im. Andrzeja Bursy w Krakowie już jutro o godz. 13:30! :)

A zagrają: Agata Kubik Weronika Pogoda Justyna Dubiel Zuzanna Wassermann Filip Przybylski Krzysztof Kuligowski Zapraszam na PREMIEROWY występ Nietutejszych! :) Jeśli chcecie przenieść się na parę chwil w nierzeczywisty świat i stać sie obserwatorem tego co pozornie zrozumiałe, przyjdźcie! Czekamy :)

▼ Zebrania i zakończenie zajęć w klasach trzecich

27 kwietnia (czwartek) godz. 16:30 - zebrania dla Rodziców uczniów klas pierwszych i drugich, od godz. 17:15 - Dzień Otwarty.

28 kwietnia (piątek) godz. 9:00 - zakończenie roku szkolnego w klasach trzecich, pożegnanie abiturientów - uroczystość w auli szkolnej.
Około 9:45 - rozdanie świadectw w salach lekcyjnych.

▼ Sukces uczniów X LO

Zespół Uczniów w składzie: Dominika Drażniowska (1c), Krzysztof Bajkowski (1d), Robert Sroka (1d) zajął 6 miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym". W konkursie udział wzięło prawie 10 000 osób, po eliminacjach do ścisłego finału zakwalifikowało się 8 zespołów 3-osobowych. Uczestnicy finału podczas dwóch dni konkursu wzięli udział w trzech punktowanych debatach, argumentując za lub przeciw tezie Kapitał jest ważniejszy od pomysłu, następnie rozwiązywali test wiedzy, zadania o tematyce finansowej oraz podejmowali decyzje dotyczące strategii inwestowania w różnorodne instrumenty w firmie komputerowej podczas zmieniającej się sytuacji rynkowej.

Warto zaznaczyć, że byliśmy jedynym liceum ogólnokształcącym w finale wśród techników i szkół ekonomicznych. Uczniów przygotowała prof. Anna Niemiec.

▼ Klasy patronackie
▼ Przekaż 1% podatku
▼ Tu jesteśmy
▼ Jubileusz
▼ Nasze podróże
▼ SAMORZAD UCZNIOWSKI
▼ SZKOLNY PSYCHOLOG
▼ Biblioteka szkolna
▼ Ostoja przyrody
▼ Biuletyn Informacji Publicznej
▼ Projekty, w których bierzemy udział
© 2003-2004 | Tomasz Wieszczek | X Liceum Ogólnokształcące im. KEN | ul. Wróblewskiego 8, Kraków