Środa, 22 maja 2019 roku

▼ Dziesiątka wygrywa!

27 kwietnia 2019 r. nasza drużyna brała udział w XXVII Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Po zaciętej walce "Dziesiątkowicze" udowodnili że zasługują na wygraną w udzielaniu pierwszej pomocy. O zawodach można przeczytać na stronie PCK

Drużynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

▼ Budżet obywatelski miasta Krakowa 2019

Idea budżetu obywatelskiego miasta Krakowa jest coraz lepiej znana mieszkańcom naszego miasta, ale w tegorocznej, szóstej edycji inicjatywy, zostało wprowadzonych kilka istotnych zmian. Najważniejsza z punktu widzenia uczniów dotyczy kryterium wiekowego, dzięki czemu w tym roku swoje projekty zgłaszać i głosować na nie mogą młodzi ludzie, bez względu na wiek.

Od 1 do 30 maja 2019 r. będzie można składać propozycje zadań do budżetu obywatelskiego, na który w tym roku przeznaczono 30 mln zł.

Więcej informacji:
List Pana Dariusza Domajewskiego, Zastępcy Dyrektora Wydziału Edukacji UMK

▼ "8 Wspaniałych"

16 kwietnia 2019 roku podczas uroczystej gali, nasza uczennica odebrała gratulacje i tytuł laureata Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych". Cieszymy się, że po raz kolejny uczniowie X LO znaleźli się w gronie osób wyróżnionych.

Ewie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działaniach na rzecz drugiego człowieka.

Zobacz: Portal edukacyjny

▼ WYMIANA BERGAMO 5-12.IV.2019

W dniach od 5 do 12 kwietnia 2019 roku grupa 20 uczniów X LO pod opieką p. Małgorzaty Dudek i p. Karoliny Jedynak przebywała z wizytą w Bergamo we Włoszech. W ramach projektu Countries without Frontiers w Bergamo spotkali się uczniowie ze szkół z Portugalii, Hiszpanii, Polski (Poznań, Warszawa), Czech, Rumunii, Węgier oraz grupa 20 uczniów X LO w Krakowie.

W czasie tygodniowego pobytu w Bergamo, braliśmy udział w licznych zajęciach edukacyjnych w szkole oraz zwiedziliśmy Weronę, jak również byliśmy na wycieczce w Wenecji. Tydzień pobytu we Włoszech upłynął nam bardzo szybko. Z nadzieją, że zawarte znajomości przetrwają próbę czasu, żegnaliśmy się na lotnisku. Miłe wspomnienia pozostaną na długo.

▼ Tu jesteśmy
▼ Dla NiepodlegŁej
▼ Media o nas
▼ MChE