X LO im. KEN w Krakowie WOLONTARIAT

Źródłem wszelkich osiągnięć jest wola, by być tak dobrym, jak to tylko możliwe.
– Harold Taylor

Fundacja Pomocy Sierotom W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła podjęła współpracę z Fundacją Pomocy Sierotom. Uczniowie klas drugich i trzecich zaangażowali się w pomoc potrzebującym rodzinom w okresie Świąt Bożego Narodzenia – czasie, kiedy powinniśmy w szczególny sposób okazywać sobie nawzajem miłość.

Pod opieką naszych uczniów znalazły się rodziny w wielkiej potrzebie.

Klasa 2h objęła opieką matkę wychowującą czwórkę dzieci, w wieku siedem, osiem, trzynaście i piętnaście lat. Rodzina znajduje się w krytycznej sytuacji po śmierci męża kobiety.

Klasa 3b wzięła pod swoje skrzydła bezrobotną matkę z dziesięcioletnim synem. Utrzymują się z zasiłku. Oboje są przewlekle chorzy.

Klasa 3f zaopiekowała się babcią wychowującą dwoje wnuków w wieku lat dwunastu i trzynastu. Chłopcy zostali porzuceni przez uzależnionych rodziców. Cała trójka musi przeżyć za emeryturę babci i zasiłek.

Klasa 3i starała się zapewnić godne święta samotnej, przewlekle chorej matce, która zajmuje się dwójką swoich dzieci – piętnastoletnią dziewczynką i dziesięcioletnim chłopcem. Dzieci bardzo dobrze się uczą, jednak skromne warunki życia sprawiają, że czują się gorsze od swoich rówieśników.

Klasa 3a postanowiła pomóc samotnej matce dziesięcioletniej dziewczynki, która ma pod swoją opieką również bliźniaki swojej starszej córki. Jedno z kilkumiesięcznych dzieci jest chore ma serce.

Klasa 3h pomagała matce dwóch dziewczynek. Rodzina boryka się z trudnościami bytowymi. Mama, mimo że pracuje fizycznie to bardzo mało zarabia, a zasiłki nie wystarczają na godne życie.

Klasa 2g starała się zadbać o świąteczną atmosferę w rodzinie dziesięcioletniego chłopca wychowującego się wśród matki chorującej na schizofrenię i uzależnionego ojca. Dziadek chłopca sprawuje opiekę nad chłopcem ze swojej emerytury.

Za wszelką pomoc w zadbaniu o dobre Święta Bożego Narodzenia dla tych rodzin serdecznie dziękujemy wszystkim gorąco zaangażowanym uczniom naszej szkoły.