Samorząd Uczniowski X LO im. KEN w Krakowie

Co już zrobiliśmy w roku szkolnym 2017/18:

1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 – przywitanie pierwszoklasistów.
2. Kiermasz książek.
3. Kampania wyborcza 26 września 2017 roku.
4. Wybory do Samorządu Uczniowskiego w dniu 28 września 2017 roku.
5. I zebranie Samorządu Uczniowskiego i samorządów klasowych.
Co planujemy:

1. Góra Grosza – zbiórka monet o małych nominałach na szczytny cel.
2. Sprzedaż kartek świątecznych na rzecz hospicjum św. Łazarza. 3. Usprawnienie działań SU poprzez regularne spotkania jego członków (co najmniej 1 raz w miesiącu).
4. Organizacja większej ilości wydarzeń wewnątrzszkolnych (np. szkolne teleturnieje, konkursy przedmiotowe).
5. Zorganizowanie spotkania dla samorządów/uczniów klas pierwszych, w celu lepszego i szybszego zapoznania ich ze szkołą i jej uczniami.
6. Kontynuacja organizowanych przez X LO wydarzeń, które weszły w tradycje szkoły (m.in. Dzień wielokulturowości).
7. Przywrócenie działań, które były już organizowane przez SU m.in. zaproszenie do szkoły znanych sportowców.
8. Organizacja większej ilości wydarzeń sportowych.
9. Możliwość starania się o nawiązanie współpracy z firmą dostarczającą do szkoły automaty z kawą, herbatą, przekąskami. 10. Dążenie do modernizacji strony internetowej szkoły.
11. Większa promocja szkoły w social mediach (np. Facebook, Snapchat)
                            Przewodniczący SU Piotr Strzała

Strefa marzeń/ propozycje uczniów:

1. Szczęśliwy numerek.
2. Większa ilość organizowanych wycieczek.
3. Wieczorne seanse kinowe w szkole.
4. All In Card – karty zniżkowe dla uczniów X LO.
5. Strefa wypoczynkowa.
6. Usprawnienie sposobu wchodzenia do szkoły (np. opaski)
7. Większa ilość patronatów co skutkowałoby większą ilością zajęć na uczelniach
8. Dodatkowe zajęcia sportowe (np. koszykówka)
9. Wprowadzenie gazetki szkolnej w wersji elektronicznej
10. Włączenie się w akcje charytatywne (np. szlachetna paczka)

To nie wszystko co zrobimy, każdego dnia dzieją się ważne rzeczy, o których tutaj nie piszemy. Naszym zadaniem jest godne reprezentowanie każdego ucznia X LO. Nie zawiedziemy was. Razem zmieniamy tą szarą rzeczywistość!

Samorząd Uczniowski X LO