baner

    Jesienią 1918 roku spełniły się marzenia kilku pokoleń Polaków. Odzyskaliśmy własne państwo, co pozwoliło realizować ambitne i cenne zamierzenia. Po stu latach doceniamy wagę własnej, suwerennej państwowości. W ciągu najbliższych kilku miesięcy społeczność X Liceum z radością włączy się w świętowanie Niepodległości. Nauczyciele i uczniowie, wspólnie przygotowują szereg spotkań, imprez, konkursów i wykładów, które przybliżą nam to, co prowadziło do Dnia Niepodległości.  Będzie to jednocześnie wyraz naszej pamięci i szacunku dla bohaterów tamtych czasów, ich wysiłku i oddania dla sprawy wolności, suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej. Jednocześnie stanie się to dobrą okazją do refleksji na temat współczesnej Polski i zadań dla młodych.

WYDARZENIA Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI OBJĘTE ZOSTAŁY PATRONATEM NAUKOWYM POLSKIEGO TOWARZYSTWA HISTORYCZNEGO ODDZIAŁ W KRAKOWIE.

Konkurs na plakat upamiętniający stulecie odzyskania niepodległości rozstrzygnięty!

plakat

Zwycięska praca konkursowa Klaudii Augustynek

Jury jednomyślnie wyróżniło najciekawsze spośród przysłanych prac. Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Augustynek, drugie Aleksandra Bułat
i trzecie - Konrad Baran. Jury wyróżniło  także prace Patrycji Gwizdały i Katarzyny Walczak. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie!